Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
dziwna sprawa
Autor Wiadomość
zen100 
aktywny forumowicz

Imię: zenon
Nazwisko: karlikowski

Wysłany: 18-05-2011, 6:18    dziwna sprawa

chodzi o to ,że robie te swoje ramki i kiedy mam już troche zrobione to wracam do poczatku i wydaje mi sie ,ze musze jeszcze poprawic i dłube wszystko a to tu a to tam zamiast isc do przodu to wracam .Macie podobnie czy ze mna cos nie tak?

jacek2123 
aktywny forumowicz

Imię: Jacek
Nazwisko: Januszczak

Wysłany: 18-05-2011, 8:38    

Witam,
wracaj, to nic złego, po prostu widzisz co mogłbyś poprawić i poprawiasz, to co robisz staje się ładniejsze i bardziej cie cieszy.

Moje doświadczenia: zrobiłem węża, cieszę sie z niego, ale kiedy tak czasem patrzę na niego, widze te niedociągnięcia, ten mało okrągły ogon, te oczy takie że wolałbym je dopracować jakoś, ten wzorek sprawiający wrażenie łusek czy czegoś, to że mógłbym go zrobić ogólnie jakoś lepiej.
Ale na to już za późno bo jest pomalowany, polakierowany. A wszysko dlatego że chciałem go zrobić szybko i pokazać rodzinie że coś we mnie siedzi, jakiś zalążek talentu.

Mam skromne doświadczenia, ale moja rada taka, że rzeźba potrzebuje, nawet wymaga czasu i starannego dopracowania.

Pozdrawiam

Krzysztof 
aktywny forumowicz

Imię: Krzysztof
Nazwisko: Kawiecki

Wysłany: 19-05-2011, 2:09    

Często jak się zapędzę robię przerwę, to pozwala na świeże spojrzenie i prawie zawsze coś poprawiam. Też w trakcie zobaczę to inaczej niż planowałem i abarot, nie ma problemu tylko się człowiek narobi :-D .

zen100 
aktywny forumowicz

Imię: zenon
Nazwisko: karlikowski

Wysłany: 20-05-2011, 4:12    

Dzieki myslałem,że to jakies natrectwo a tu tylko doskonalenie rzemiosła.

winiar 
aktywny forumowicz

Imię: Michał
Nazwisko: Winiarski

Wysłany: 19-06-2011, 11:53    

Hej widzę, że ruszyliście temat, który mnie również dotyczy. Ja natomiast gdy coś strugam zaczynam od wycięcia głównego motywu, potem zaczynam go wykańczać i w trakcie tego ciach przechodzę na tło a potem w jeszcze inne miejsce i jeszcze inne. I też się złoszczę na siebie za taką robotę, bo skończyłbym jedno przeszedł do następnej części. Już się z tym pogodziłem taki mam już styl pracy i koniec. Don't worry ;)

jon65 
aktywny forumowicz

Imię: Janusz
Nazwisko: Grządko

Wysłany: 23-06-2011, 7:00    

ja celowo robię sobie przerwy, ponieważ już się przekonałem, że jeżeli długo koncentruję się na jakimś szczególe to tracę ogląd całości i jak zrobię sobie przerwę to potrafię spojrzeć świeżym okiem i zobaczyć całość wtedy dopiero widzę co wymaga poprawy

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 23-06-2011, 3:44    

Ja mam podobnie :mrgreen: początkowo sama na siebie się wkurzałam..że pozaczynałam i teraz leży parę już prac. Ale rzeczywiście, jak po przerwie zabieram się za którąś..to widzę błędy, a ponieważ prace trochę tylko napoczęte..mam możliwość jeszcze poprawienia :) Efektem..nie idę do przodu, tylko się wracam :mrgreen:

Odpowiedz do tematu