Forum RzeĽbiarzy Forum RzeĽbiarzy
RZE¬BA w DREWNIE
Dla tych co rzeĽbi± i kochaj± piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Jak zacz±ć?
Autor Wiadomo¶ć
gumer 
ogl±dacz

Imię: Adam
Nazwisko: Słodowy
Doł±czył: 26 Sie 2011

Sk±d: Warszawa
Wysłany: 26-08-2011, 10:27    Jak zacz±ć?

Dzień dobry. Chciałem się do Państwa zwrócić z pro¶b± o pomoc. Do tej pory nie miałem do czynienia z rzeĽbieniem. Pomy¶lałem, że spróbuję poł±czyć swoj± pasję, mianowicie numizmatykę z rzeĽbiarstwem, konkretnie płaskorzeĽb± - mam trochę ulubionych wizerunków monet, które przeniósłbym na drewno, oczywi¶cie w większym rozmiarze, niż wielko¶ć monety. W co powinienem wyposażyć swój warsztat pracy, aby spróbować swoich sił w nowym zajęciu. Nie wiem, czy praca w drewnie przypadnie mi do gustu, dlatego nie chciałbym przysłowiowo strzelać z armaty do muchy, dlatego zależy mi na raczej na amatorskich rozwi±zaniach, aby sprawdzić, jak sobie z tym radzę. Nie znam żadnego rzeĽbiarza, ani kogo¶, kto mógłby mi pożyczyć dłuta, także to rozwi±zanie odpada. Pozdrawiam. Jacek.

jon65 
aktywny forumowicz

Imię: Janusz
Nazwisko: Grz±dko
Doł±czył: 06 PaĽ 2009

Sk±d: Międzyrzecz, lubuskie
Wysłany: 26-08-2011, 10:52    

zajęcie, którym chcesz się zaj±ć jest nie lichym wyzwaniem, a co za tym idzie, żeby¶ mógł sprawdzić, czy dasz sobie z tym radę potrzebujesz narzędzi, które same w sobie nie sprawia oporu, więc wersje amatorskie dłut to nie najlepsze rozwi±zanie, a numizmatyka scyzorykiem chyba nie wchodzi w grę ;)

malgorzata 
aktywny forumowicz

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Kieras
Doł±czyła: 03 Kwi 2008

Sk±d: Mysłów
Wysłany: 26-08-2011, 1:41    

Witaj Jacku.
Na pewno musisz kupić kilka podstawowych dłutek . Jeżeli maj± to być małe płaskorzeĽby to dłutka snycerskie . My¶lę, że na pocz±tek wystarcz± cztery profile .
Pieni±żki, które wydasz na dłuta w razie niepowodzenia możesz odzyskać odsprzedaj±c je równie pocz±tkuj±cym rzeĽbiarzom. Tak więc bez większego ryzyka możesz pokusić się nawet na markowe dłuta , o których informacje znajdziesz na naszym forum.

Pozdrawiam serdecznie. Małgorzata

Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu