Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kwasniakos
13-07-2008, 11:22
Dremelek
Autor Wiadomość
Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 05-02-2008, 11:44    

A ja chciałam pokazać mój zestaw do szlifowania, niekoniecznie profesjonalny, niemniej sama go wypatrzyłam, parametry uzgodniłam i zakupiłam :mrgreen:
Jurku, trochę to zanegowałeś, więc mam pytanie, czy tym urządzonkiem można rzeczywiście tylko grawerować a nie szlifować ? Dla mnie, kobietki delikatnej :-P jest to urządzenie o tyle dobre, bo raczej lekkie i do trzymania wygodne.
A jeżeli "toto" nadaje się do szlifowania, to proszę wszystkich chętnych, o podpowiedź, co powinam dokupić do tego jeszcze, żeby móc szlifować w drewnie :roll:

Amator
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 05-02-2008, 11:56    

Stwierdzam że tego typu maszynka również by mi się przydała szczególnie do tych moich maleństw które tak lubię - tylko zastanawia mnie wydajność i żywotność tych tanich zestawów i brak końcówek do borowania - przeważnie mają tylko jedną i czy jest z pyłem diamentowym też nie jestem pewien.
Trafiliście na jakieś zamienne końcówki do tych tanich ?? Na zachodzie mają całą gamę dodatków lecz jakość i cena są niezwykle profesjonalne ...

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 06-02-2008, 12:21    

No właśnie, tych końcówek jest niewiele, a z papierem ściernym to jeszcze gorzej niż marnie :roll: . Ale do niewielkich form taka mini szlifiereczka jest chyba idealna?, chociaż z braku odpowiednich końcówek raczej papierem ściernym "dzieła" doszlifowuję :mrgreen:

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 06-02-2008, 3:41    

Marysiu i panie Amatorze...całe nieporozumienie polega na tym do czego urządzenie stosujemy...do małych prac Dremelek jest urządzeniem idealnym...natomiast do większych prac jest on urządzeniem zbyt małym, zbyt słabym, uniemożliwiającym zastosowanie mocniejszych i wydajniejszych końcówek szlifierskich...o czym postaram się dokładnie napisać w kolejnych postach...
Jeśli chodzi o końcówki Dremelka przydatne rzeźbiarzowi małych prac to poza poniżej przedstawionym wałkiem szlifierskim...:

...który zazwyczaj wchodzi w skład zakupionego kompletu lecz należy dodatkowo zakupić już indywidualnie bardzo przydatne frezy, które można dostać lub zamówić zgodnie z katalogiem Dremla w każdym punkcie trudniącym się handlem tymi urządzeniami...Naprawdę nie ma z tym problemu lecz cena jednego frezu to około 25...30 zł...niezależnie od wykonania czy zachodnie czy wschodnie...Cechą charakterystyczną tych frezów jest to, że mają główki robocze o średnicy 8 mm, to je wyróżnia spośród wielu innych końcówek...
Przedstawiam je poniżej dla wzrokowej orientacji...:

...numery katalogowe według specyfikacji Dremla i w podanej na obrazkach kolejności to: (134), (144), (114) i (117), a nazwa handlowa to: frezy szybkotnące...
...wjurek...

darek79r19 
aktywny forumowicz

Wysłany: 06-02-2008, 8:18    

Posiadam i uzywam takie samo "cuś", jak Morima. Jest to rzeczywiście fajna szlifiereczka, niestety fabrycznie przystosowana do drobnych prac. Nie jest to urządzenie zupełnie słabe, ma fajna regulację obrotów i wygodnie sie tym pracuje. Jednak by w pełni cieszyć się tym urządzeniem musiałem przerobić kilka wałków większej średnicy z papierkami ściernymi, bo te fabryczne nie nadają się do wygodnej pracy. Są tej samej średnicy, co raczka, za którą się trzyma. Nie można wygodnie wyszlifować wszystkich powierzchni, stąd niezbedna przeróbka we własnym zakresie. Dodatkowa wadą jest słaba blokada w rączce, lubi się wysuwać, co przeszkadza podczas pracy. Zamówiłem dodatkowy komplet wąż+końcówki do tej szlifierki, bo szybko jakos się wszystko wyeksploatowywuje. Zdecydowanie dla początkujących lub rzeżbiacych drobnicę, jednak ogólnie warto, naprawdę bardzo ułatwia życie.

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-02-2008, 5:11    

Dla tych, którzy chcą się posługiwać urządzeniem typu Dremelek i jego końcówkami zobrazuję jak poprawnie nakładać i tym samym wymieniać tulejkę ścierną...gdyż niepoprawne jej założenie może stanowić jakieś zagrożenie przy 25 000 obr/min jakie rozwija napęd i tym samym końcówka...ale również i po to aby końcówka dobrze i trwale służyła...

...tu kompletna końcówka...wałek gumowy z nałożoną tulejką ścierną...

Widzimy osobno wałek gumowy i tulejkę...oraz co ważne łebek wtręcika i dużą podkładkę...To luzowanie tego wkręcika umożliwia zdjęcie tulejki, a jego dokręcenie czyni, że tulejka jest trwale związana z gumowym wałkiem...

Aby lepiej zobrazować jak to działa...proszę się przyjrzeć...po lewej wałek gumowy z poluzowanym wkrętem, po prawej wałek wyraźnie spęczniały dokręceniem wkrętu...Ta spora jak pod ten wkręt podkładka spełnia rolę "szczęki imadła" ściskającego gumę i pełni w tym wypadku ważną funkcję...
...wjurek...

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-02-2008, 9:53    

Dzięki Jurku.. bo zaczęłam już się zastanawiać, dlaczego mi nie wychodzi szlifowanie :roll:
Dokręciłam porządnie końcówkę wałeczka do szlifierki, ale o tej śrubce zupełnie nie pomyslałam. Nie powiem, kręcił się ten wałeczek wokół własnej osi, ale w drewnie już nie.
Podokręcam teraz wszystko jak trzeba, jak znowu coś nie wyjdzie..zgłoszę się :mrgreen:

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-02-2008, 1:54    

...jeszcze o końcówkach, z którymi spotkamy się w zestawie standartowym Dremelka...

...ta spiralnie zakończona końcówka, przypominająca wkręt, leżąca po lewej stronie służy do mocowania krążków filcu do polerowania widocznych w środku zdjęcia. Końcówkę wkręca się w centralny otwór, który posiada każdy krążek...a zmontowana w ten sposób końcówka widoczna jest po prawej stronie zdjęcia...
...wjurek...

Amator

Wysłany: 17-02-2008, 12:23    

http://www.narzedzia.pl/p...076__frezy.html
Tutaj znajdziecie końcówki mikro - warto zerknąć ;-)

A tu okazja na Allegro :
http://allegro.pl/item314...hds2.html#photo
Ostatnio zmieniony przez kwasniakos 17-02-2008, 8:38 , w całości zmieniany 1 raz  

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-02-2008, 11:29    

...to są freziki diamentowe, które nie mają nic wspólnego z pracą w drewnie...można nimi grawerować szkło i kamienie...a wielkością są przewidziane do prac zegarmistrzowskich...
Otrzymałem wcześniej pytanie jakimi końcówkami można pracować w drewnie...odpowiedziałem na ten post...proszę uważnie przeczytać odpowiedź, którą ograniczyłem do przydatnych końcówek...pominąłem nawet te, które są nieprzydatne, a znajdują się w zestawie standartowym...nie jestem w stanie wymienić wszystkich końcówek, które nie nadają się dla rzeźbiarza w drewnie bo jest ich setki...a kto wie czy nie tysiące...
Proszę czytać uważne odpowiedzi...wyciągać wnioski...przemyśleć swe pytanie...i nie zamieszczać postów o możliwości nabycia klucza francuskiego na forum dla rzeźbiarzy...
...wjurek...

Amator

Wysłany: 17-02-2008, 12:09    

Poproszę o dokładniejsze informacje dlaczego frezy diamentowe nie nadają się do pracy w drewnie skoro radzą sobie ze szkłem i kamieniem ??
Wydaje mi się że właśnie takie frezy spełniły by moje potrzeby do wykonania bardzo delikatnych szczegółów (oczywiście mogę się mylić z powodu braku doświadczenia) z uwagi na małe końcówki i możliwość pracy z dużą dokładnością (zamiast walczyć z papierem ściernym - co raczej jest już nierealne w pracach o małych detalach)

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 18-02-2008, 12:55    

Proszę spróbować zmontować zestaw złożony z wiertarki i jakiegoś małego kamienia na trzpieniu, za parę groszy...proszę tym zestawem spróbować dokonać szlifu na kawałku drewna...Po kilku obrotach kamień zostanie dokładnie zapchany drobinami drewna tak, że będzie bezużyteczny, niemożliwy do oczyszczenia i będzie się nadawał tylko do wyrzucenia...to samo zjawisko nastąpi w przypadku końcówek diamentowych, które są przewidziane do szlifowania materiałów o dużo większej twardości niż drewno...
Powtórzę...do prac w drewnie nadają się wyłącznie końcówki w postaci wałków z tulejkami z papieru ściernego i freziki posiadające uzębienie...i aby nie było nieporozumienia standartowe końcówki winny mieć średnice trzpienia 3,2 mm, gdy będą mniejsze tak jak w proponowanym zestawie, potrzebna będzie dodatkowo redukcja, która umożliwi ich osadzenie w Dremelku...
Dział "Narzędzia szlifierskie" został utworzony po to aby jak najbardziej ułatwić trudny i pracochłonny proces szlifowania drewna...Szlifowania ręcznego papierem ściernym nie uniknie się...a stwierdzenie "...zamiast walczyć z papierem ściernym..." sugeruje, że jest pan zainteresowany swoimi pytaniami, a nie odpowiedzią na nie...proszę przeczytać moje posty w dziale "Nieco wiedzy o zdzierakach"...szczególnie ten z dnia 01 lutego 2008, gdzie dokładnie opisuję co można sobie ułatwić, a co nie...
...wjurek...

darek79r19 
aktywny forumowicz

Wysłany: 20-02-2008, 3:51    

Kolega wjurek ma 100% racji, drewno jest materiałem o właściwościach "zapychających". Takie zjawisko można zaobserwować wiercąć w drewnie zwykłym wiertłem, im mniejsze, tym szybciej się zapycha. Stąd wymyślono wiertła "łopatkowe". Co do narzędzi diamentowych i kamieni szlifierskich - nie nadają się do pracy w drewnie, za to ten dremelek ze swoimi małymi papierkami ściernymi jak najbardziej.

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 20-02-2008, 4:53    

Bardzo interesującą przystawką do Dremelka jest zestaw do ostrzenia pił łańcuchowych...bardzo usprawniający ostrzenie, a co najważniejsze utrzymujące w prosty sposób stały kąt ostrzenia łańcucha...Należy dobrać kamień szlifujący odpowiedniej średnicy do rozmiaru łańcucha tnącego...

...wjurek...

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 21-02-2008, 6:41    

Jeszcze kilka słów o ostrzeniu piły przystawką do Dremelka...na obrazku jest zobrazowana ta czynność...

Posiadając to uniwersalne urządzenie jakim jest Dremelek...zakupienie kompletnej przystawki do ostrzenia pił łańcuchowych to koszt około 40 zł...niewiele w stosunku do użyteczności...lecz w przypadku, gdy ktoś ma przekonanie, że sam uczyni to najlepiej i najdokładniej...lub też jeśli komuś zależy na tym aby już, w tym momencie podostrzyć łańcuch...gdyż ostrzenie łańcucha do pilarek można powierzyć w prawie każdym sklepie z artykułami ogrodniczymi, gdzie ta czynność kosztuje około 5 zł...
...wjurek...

gajowy 
aktywny forumowicz

Imię: Michał
Nazwisko: Kindt

Wysłany: 20-07-2008, 3:24    

Co do dremla to i ja dorzucę swoje 3 grosze:D .B dobre urządzonko ułatwia rużne prace .Co do frezów do drewna to mozna stosowac stare wiertła dentystyczne wystarczy kupic do dremelka wkładke do wrzeciona odpowiadającom średnicy tych wiertełek i mozna robic a po wiertełka wystarczy przejsc sie do0 dentysty i poprosic czy by nieodstompil zyzytych wierteł .Patent osobiscie wyprubowany.

Wojciech 
oglądacz

Wysłany: 22-10-2008, 11:52    

Jakiś czas temu nabyłem Dremela, który pomocny mi jest w różnych drobnych "tworach" i naprawach. Polecam zaopatrzyć się taki oto "uchwyt uniwersalny", dzieki któremu możemy w łatwy i szybki sposób wymieniać końcówki o różnej średnicy nie bawiąc się w te niewygodne tuleje:

Łukasz Cz. 
aktywny forumowicz

Wysłany: 26-08-2010, 3:38    

Witam
Dziś zamówiłem sobie Dremel 300 na allegro w ciekawy zestawie.

Przy okazji znalazłem kilka filmików instruktażowych dla (bardzo) początkujących.
Może komuś się przydadzą.
Zaznaczam, że dotyczą oryginalnego urządzenia firmy Dremel

1. Ogólne informacje jak mocować końcówki itd.

2. Jak używać wałka giętkiego

3. Jak zakładać tarcze tnące

4. Jak działają tarcze płatowe

Jak by ktoś znał jakieś ciekawe filmiki instruktażowe /
pokazujące pracę z tym urządzeniem to niech tu wrzuci w tym temacie.
Mogą się przydać.

Na stronie DREMELEUROPE.COM znalazłem jeszcze dużo więcej filmików.
Stronka jest po polsku, filmiki po angielsku.

Pozdrawiam
Łukasz

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 28-08-2010, 9:59    dremelek

Panowie i panie pod względem wiedzy na temat Dremelka " i innych narzędzi Wjurek " dla mnie jest autorytetem i na ten temat nie ma co dyskutować.Wszelkie jego porady są raczej oparte na praktyce i jeżeli On mówi że diamenty nie są do obróbki drewna to tak jest. Ja też byłem przekorny i spróbowałem i od tamtej pory jak mam problem z jakimś narządkiem to zaglądam w odpowiednie posty Wjurka i tam znajduję super wiedzę na ten temat.
Pozdrowionka

jacek_g 
aktywny forumowicz

Imię: Jacek
Nazwisko: Glejzer

Wysłany: 20-10-2010, 9:33    

Mi na przykład frezy diamentowe się przydają, służą mi jako małe papiery ścierne i na dodatek nie ścierające się. Wykańczam nimi małe szczegóły np. takie jak na zdjęciu.

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Jończyk

Wysłany: 11-11-2010, 9:14    

Moi drodzy wtrącę się co do możliwości usunięcia przyklejonych opiłek drewna do kamieni szlifierskich a przede wszystkim małych kamieni mini szlifierek.Od jakiegoś czasu usuwam przyklejone opiłki drewna delikatnie przykładając średniej grubości papier ścierny.Ściera czy usuwa przyklejone opiłki na tyle, że ten sam kamień używam do dalszych prac np.obróbki metali .Proszę na poczatek delikatnie sprawdzić, a być może nie wszystko stracone .Pozdrawiam-powodzenia.

winiar 
aktywny forumowicz

Nazwisko: Winiarski

Wysłany: 07-12-2010, 9:11    

Hej na allegro poszukuję multiszlifierki Dremel. I znalazłem jeszcze oprócz niej inne dwie firmy. Bass Polska, Ferm. Produkty tańsze od Dremel'a ale nie wiem czy zastanawiać się, czy dremela wziąć. Powody mam czysto ekonomiczne. Dajcie znać czy znacie produkty takich firm. Na święta chciałem sobie kupić takie cacko.

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Wysłany: 07-12-2010, 9:51    

Witam.Jeżeli mogę dwa słowa- kiedyś też miałem podobną sytuację i porównując wybrałem SKILA. Mam go ponad pół roku dosyć często używam do różnych prac i chodzi bez zarzutu. Pasują wszystkie końcówki jakie spotkałem na rynku,serwis dostępny bez kłopotu.Kupiłem na alegro sklep w Kielcach. Naprawdę dobra obsługa .Osobiście posiadam różne elektronarzędzia tej firmy jestem zadowolony i dlatego warto uważam się nią zainteresować.Pozdrawiam i udanego wyboru. h:

skoya 
aktywny forumowicz

Imię: Jerzy
Nazwisko: Skóra

Wysłany: 07-12-2010, 10:04    

Ja również mam większość narzędzi skila chociaż powiem szczerze pierwszego niby dremelka- multiszlifierkę mam einhela - jeszcze chodzi więc trudno powiedzieć że coś na pewno będzie lub nie będzie sprawować się dobrze lub zaraz go do kosza wrzucimy. Mam szlifierki z regulowaną prędkością obrotów firmy Ferm - nadal pracuje....To i tak wszystko chińszczyzna, przynajmniej tam składana. jurek

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Wysłany: 07-12-2010, 10:20    

W tym zakresie jest naprawdę trudno doradzić jednoznacznie. Wcześniej miałem kilka tanich sztuk ,ale nie warto sobie nimi głowy zawracać i dlatego kupiłem coś niby lepszego. Przynajmniej na razie spisuje się bez zarzutu. Jak długo?

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 07-12-2010, 10:27    

Dzięki panowie. Zbyszek możesz podać nazwę sklepu kieleckiego? Na święta się wybieram do domu to może wstąpię. Dzięki jeszcze raz.

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Wysłany: 07-12-2010, 10:36    

Michał, czy mogę nie teraz -jutro musze poszukać w papierach jutro po południu ok .?

Łukasz Cz. 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-12-2010, 2:44    

Ja mam oryginalnego Dremela ale kolega ma od paru ładnych lat Ferma i bardzo sobie chwali, teraz kupił szlifierkę kątową Ferm i też jej używa do rzeźbienia. Pozdrawiam

blackbery
Gość
Wysłany: 08-12-2010, 5:21    

Proponuję odwiedzić stronę http://www.gazetanarzedziowa.pl/art.php?id=2166
może się komuś na coś przyda. :|

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-12-2010, 6:23    

Witam! Michał podaję sklep:Wielobr. Przedsięb. Innowacji Technicznych "MISTAMA" Kielce ul. W-wska 312b.Była szlifierka MULTI 1415 skil. W zestawie:walizka,wałek giętki, oświetlenie osprzęt. Cena z dostawą 165,01.Warto poszperać może jeszcze coś wpadnie innego lecz co do tej ja jestem zadowolony i przekonany. Zdecydowałe się też na kupno skrobaka skil + 15 końcówek które przerobię na dłuta. Zapłacę 255 z dostawą. Jak sam widzisz opiń masz szereg decyzja należy do Ciebie . Powodzenia i dobrego wyboru.Daj znać co wybrałeś

Łukasz Cz. 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-12-2010, 11:12    

@ blackbery: Dzięki za linka, na pewno się przyda :)

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-12-2010, 10:05    

Hej zdecydowałem się na dremel 300. Dziś go odbiorę ale jutro testuję, bo na 14 do pracy lecę.

Arturo 
aktywny forumowicz

Imię: Artur
Nazwisko: Kołodziej

Wysłany: 09-01-2011, 10:01    

Jeśli chodzi o Dremela oryginalnego czy tez podróbki skila itd oczywiście oryginalne są bardzo dobre lepsze wykonanie jednakże jeśli ktoś nie potrzebuje aż tak dobrej klasy narzędzi tzn do prac (amatorskich) gdzie będą wykorzystywane sporadycznie to lepiej kupić coś z EINHELL -daje rade szczególnie ten żółty lub Bass Polska czy tez Skill. Ja polecam firmówki robiłem w budowlance i wiem jak to wygląda tanie narzędzia są bardzo podatne na uszkodzenia łożysk itd. Np dobrym fleksem-szlifierka z porządnej firmy np Makita porobicie w pyle długi długi czas a tania za 50 60 zł przy dobrej eksploatacji w warunkach pyłu itd z pół roku wiem z doświadczenia.

Gdybyście Panowie chcieli kupić Pilarka stołowa czy tez Fleksa, wyrzynarkę itd coś co przyda wam się w pracach rzeźbiarskich polecam firmy typu :

Festool - naprawdę mocny i porządny sprzęt lecz ma swa cenę. Bawiłem się wkrętarką na jednej baterią kręciłem 2 dni ostrego kręcenia

Makita - robi tez porządne narzędzia zadowolony jestem z szlifierki-fleksa jest bardzo wygodny i dobrze się nim robi

Bosh -Każdy chyba zna ta firmę:) dość dobra choć się trochę popsuli:)

DEWALT- Ma fajne zabawki Pilarka -ukośnica stołowa poezja :) tylko ciachać:)

Hitachi- Akcesoria na poziomie:)

No i te tańsze: EINHELL Skill BassPolska BLACK&DECKER EUROTEC Powermat itd

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 02-04-2011, 1:16    Kicia w musztardówce

Hej. Dziś przetestowałem frezy diamentowe do pazurków, tipsików itp. Jacek mi polecił takie frezy i świetnie się spisują w detalach i dogładzaniu małych elementów. Fajnie też robi się tym w szkle. Zamieszczam foto pierwszej próby na musztardówce. Polecam, frezy 30 zł z dostawą do chaty. Aha przypomniałem sobie. Potrzeby mi był nowy uchwyt do dremel'a ponieważ ten oryginalny jest za duży do tak wąskich frezów.

Adam 
aktywny forumowicz

Imię: Adam
Nazwisko: Spolnik

Wysłany: 02-04-2011, 2:16    

Wąskie owijam papierem i trzymają sie dobrze :) :):)

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 02-04-2011, 3:13    uchwyt

Michał sprawdź w sklepie można czasami kupić takie redukcje na mniejsze rozmiary w zestawie dremela chyba są dwie 4,i 3.2 mm ja gdzieś kiedyś trafiłem na 1, 1.5,2 i 2,5 mm a jak nie to sposób Adama też działa
Pozdr.

Fish 
aktywny forumowicz

Imię: Roman
Nazwisko: Kiełb

Wysłany: 03-02-2012, 10:35    

Witam. mam zamiar zakupić jakieś urządzenia multi i skrobaczek i na stronie http://www.leroymerlin.pl...1234518211.html
znalazłem takie urządzenia NUTOOL za jedyne 96 zł. bardzo proszę o [podpowiedź czy się opłaca czy lepiej dołożyc trochę kaski i kupic np. skil 1415 za ok . 165 zł. czy moze dremel (ale to już ok . 262 zł.) Prosze również o podpowiedź czy skrobak skila jest ok ? i warto go zakupić -oraz czy jest problem z przerobieniem skrobaków na dłuta? A moze mozna gdzieś nabyć pasujace juz dłuta? Z pomoc z góry dziękuję.

Darek_M 
aktywny forumowicz

Imię: Dariusz
Nazwisko: Mucha

Wysłany: 03-02-2012, 7:15    

Posiadam skrobak Skil Master i jest super ,dluta choc male pasuja od Boscha, a jak ktos ma jak to mozna pokombinowac z tymi co sa na wyposazeniu. Dremelek tez OK.Na forum znajdziesz tematy z opisami tych narzedzi.

jiuer7845 
aktywny forumowicz

Imię: niuyu185
Nazwisko: SAASASASAS

Wysłany: 26-05-2022, 10:12    

Jordan AJ 1
Jordan 1
Jordans
Jordans Shoes
Jordan 4
Air Jordan 4
Yeezy