Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kwasniakos
28-01-2008, 5:51
Regulamin
Autor Wiadomość
kwasniakos Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak
Dołączył: 22 Cze 2007

Skąd: Wydrze-Podkarpacie
Wysłany: 23-12-2007, 7:27    Regulamin

Prosimy o przestrzeganie niżej wymienionych zasad,podczas rejestracji jak i podczas udziału w forum.


Zasady Ogólne

przyjęte na większości for dyskusyjnych

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.Za treść i zawartość postu odpowiada jego autor nie Administrator.
-W przypadku gdy użytkownik opuści forum , jego posty pozostają w treści forum ponieważ są integralną jego częścią.
-Użytkownik nie może żądać ich usunięcia , spowodowałoby to naruszenie układu i zgodności poruszanych tematów.Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres email jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał stare).REGULAMIN FORUM RZEŹBIARZY


Konta których użytkownicy nie logowali się przez długi okres czasu,przeważnie rok,są usuwane.

I.Treści zabronione

Nie wolno umieszczać na forum treści sprzecznych z polskim i międzynarodowym prawem, które naruszają dobro innych osób, firm i instytucji, a w szczególności:
a) treści uznanych powszechnie za wulgarne, obraźliwe, oszczercze wobec innych,
b) treści dyskryminujących: grupy wyznaniowe, etniczne, mniejszości seksualne, rasowe i inne,
c) treści faszystowskich, propagujących przemoc, uznawanych powszechnie za drastyczne czy przerażające,
d) treści zawiązanych z pornografią,
e) treści zachęcających lub pochwalających zażywanie środków odurzających tj. narkotyki, alkohol etc.
f)Wpisyów zawierające reklamę artykułów,portali komercyjnych itp. nie będących własnością rzeźbiarzy- użytkowników forum.

REKLAMA


Na forum obowiązuje całkowity zakaz (krypto)reklamy oprócz podawania adresów własnych stron internetowych w profilu.
Reklama firm,produktów czy portali komercyjnych,możliwa jest w Dziale Reklamy, po uzgodnieniu z administracją forum

II Obowiązki użytkownika forum


1. Przed założeniem tematu należy skorzystać z wyszukiwarki forumowej, internetowej (np. google.pl) celem znalezienia odpowiedzi na nurtujący nas temat.
2. Nie należy zakładać tych samych tematów w różnych Działach ani duplikować tematów krótko wcześniej założonych zarówno przez siebie, jak i przez innych.
3. Dla każdego tematu należy dobierać odpowiedni Dział.
4.Tytuły wątków należy dobierać w sposób łatwo kojarzący się z danym problemem. Nie należy wstawiać wszelkiego rodzaju ozdobników w tytułach.
5. W celu edycji swojego posta należy skorzystać z opcji "edytuj"
6. Należy unikać zbaczania z tematu podczas udzielania odpowiedzi w danym temacie.
7. Unikaj pisania postów, które nic nie wnoszą do tematu,a służą tylko nabijaniu punktów i stwarzaniu pozornej aktywności na forum w celu uzyskania wyższej rangi.
8.W sprawach prywatnych czy w celu osobistej wymiany zdań w danym temacie, korzystaj z możliwości wymiany prywatnej korespondencji , maill, bądź komunikatorów (przyciski w postach lub w profilu każdego Użytkownika).
9. Zakazuje się publikowania prywatnej korespondencji w każdej formie bez wyraźnej zgody zainteresowanych stron. Dotyczy to korespondencji poprzez , maill, komunikatory lub pozyskanej w inny sposób.
10. Zachowaj uprzejmości stosując dobre obyczaje. Przez szacunek dla innych, uzyskasz poszanowanie dla siebie. Traktuj innych tak, jakbyś chciał być traktowany przez nich.
11.Nie krytykuj, nie wyśmiewaj i nie poniżaj słownie innych Użytkowników z powodu według Ciebie banalnego tematu, jak i każdego innego.
12.Użytkownik ma obowiązek zadbania o poprawność gramatyczną i ortograficzną (polska pisownia, znaki interpunkcyjne) swoich postów, tematów czy innych treści, które publikuje. NIE NALEŻY UŻYWAĆ PRZY TYM WIELKICH LITER, które traktowane są jak krzyk. Poprawnie i zrozumiale opisany problem zwiększa Twoje szanse na znalezienie pomocy.
13.Zabrania się kolorowania całości tekstu wiadomości,dopuszczalne jest użycie koloru w celu podkreślenia ważnej kwestii czy wyróżnienia linku.
14.Należy dbać by wygląd graficzny postu nie burzył równowagi strony nadmierną ilością kolorów czy ozdobników a grafiki zamieszczane w nim wynikały z treści tematu.
15. Należy wystrzegać się krytyki Administratorów i Moderatorów w kwestiach regulaminowych. Regulamin jest stworzony dla utrzymania porządku na Forum.
2.19. Wszelkie przejawy łamania etykiety oraz postanowień niniejszego regulaminu w stosunku do Administratorów i Moderatorów na kanałach prywatnych (, maill, komunikatory), spotkają się z konsekwencjami przewidzianymi w Regulaminie.

III. Prawa,ograniczenia,kary


1. Posty i tematy niezgodne z Regulaminem będą usuwane lub ich treść będzie modyfikowana przez Administratora lub Moderatora
a) Moderator(Admin) może też:
- zażądać od Użytkownika zmiany tytułutematu, treści posta
- zmodyfikować tytuł tematu bądź treści posta Użytkownika,
- dopisywać, usuwać swoje poprawki przy ingerencji w treść posta,
- wystosować ostrzeżenie publiczne na Forum lub na ,PW,-prywatną wiadomość.
b) Autor zablokowanego tematu ma prawo:
- poprosić na "PW" Moderatora lub Administratora o podanie motywów decyzji i ewentualnie - wycofanie jej,
- Moderator(Admin) może zweryfikować swoją decyzję samodzielnie bądź w porozumieniu z Administratorem lub innym Moderatorem,
- dopiero wtedy, w razie różnicy zdań, Użytkownik ma prawo do interwencji u Administratora.
Decyzja Moderatora lub Administratora jest w tym wypadku niepodważalna.
-W przypadku gdy forum nie ma jeszcze Moderatorów,decyzja Administratora jest ostateczna i nie podlega dalszej dyskusji na forum.
2. Użytkownicy łamiący Regulamin, etykietę i ignorujący upomnienia czy prośby Administracji powinni liczyć się z otrzymaniem ostrzeżenia,wstrzymaniem pisania postów, lub całkowitym zablokowaniem dostępu do Forum.
3.W przypadku podważania autorytetu administratora i oceny jego działania przez użytkownika publicznie,i na kanałach prywatnych użytkownik zostanie usunięty z forum.
4.Konto użytkownika może zostać usunięte bez podania przyczyn.

IV Ostrzeżenia


a) Ostrzeżenia przyznawane są za:
- nieprzestrzeganie regulaminu,
- brak reakcji na uwagi Administratorów i Moderatorów,
- bezproduktywne pisanie - nabijanie liczby postów, posty o treści: OT etc., ale ładne,tak trzymać,itp składające się z kilku słów.
- nieprzestrzeganie elementarnych zasad dobrego wychowania, kultury, etykiety, słownictwa,
- robienie ogólnego zamętu na Forum, zakładanie tematów oraz pisanie postów mających na celu skłócenie Użytkowników Forum.

b) Ostrzeżenia są przyznawane za łączną ilość wykroczeń . Oznacza to że, w skrajnych przypadkach, za złamanie kilku punktów Regulaminu można otrzymać do 3 ostrzeżeń.
c) Otrzymanie 3 ostrzeżeń równoznaczne jest z otrzymaniem bana.
d) Informacja o liczbie przyznanych ostrzeżeń widnieje pod danymi Użytkownika, poniżej Avatara.
e) Ostrzeżenia mogą być anulowane po 10-ciu dniach nienagannego zachowania.
f) W przypadku otrzymania większej ilości ostrzeżeń (w okresie 10-ciu dni), będą one anulowane proporcjonalnie w czasie (1 - po 10-ciu dniach, 2 - po 20-tu dniach
itd.).
g) Otrzymany ban po 3 ostrzeżeniach nie może być zdjęty przed upływem 30 dni
h) Odwołania można pisać tylko do osoby, która przyznała ostrzeżenie danemu Użytkownikowi.
i) Dopiero w przypadku negatywnego rozpatrzenia skargi, Użytkownik ma prawo zgłosić to Administracji. Decyzja Administracji Forum jest ostateczna i nie podlega dalszemu rozpatrywaniu.
j.[/b[b]]Po drugim ostrzeżeniu następuje blokada pisania,po trzecim zaś blokada dostępu do forum.

PODCZAS REJESTRACJI

1. Użytkownik może posiadać tylko jedno konto.
2. Po likwidacji konta (na życzenie użytkownika lub ze względu na nieprzestrzeganie regulaminu), ponowna rejestracja użytkownika na forum może mieć miejsce tylko po uzyskaniu zgody administracji forum
3.Przy rejestracji należy wypełnić wszystkie podane pola,nie są one dla prowadzenia jakichś statystyk przez admina.Są ogólnie dostępne w profilu użytkownika,oczywiście tylko dla zarejestrowanych, i służą bliższemu poznaniu się uczestników forum.
4.Należałoby określić swoje zainteresowania,to też dla ogólnej wiedzy na temat jaką grupę tworzymy,powinna to być grupa ludzi kochających sztukę i piękno,ludzi otwartych i życzliwych innym.(no ale gdy ktoś sie niczym nie interesuje podawać nie musi).
5.Natomiast w polu" skąd jesteś"podać nazwę miejscowości.
NA FORUM

1.By w pełni być uczestnikiem Forum,należałoby się przedstawić napisać kilka słów o swej pracy o tym co się robi,lub zabrać głos w którymś z tematów.

Postanowienia końcowe


1. Regulamin odnosi się do wszystkich treści publikowanych na Forum w jakiejkolwiek formie.
2. Kwestie nieuregulowane niniejszym Regulaminem nie podlegają dowolnej interpretacji i będą rozpatrywane indywidualnie przez Administrację Forum.
3. Regulamin nie jest zamknięty i jako taki może być modyfikowany i poszerzany o dalsze punkty. O istotnych zmianach w regulaminie Administracja Forum będzie powiadamiała Użytkowników odpowiednim komunikatem w Dziale "Forum".

Stosowane określenia


Administrator - osoba zarządzająca Forum. Decyduje o wszystkim, a jej decyzje są niepodważalne.

Awatar (avatar, emblemat) - obrazek wyświetlany pod nickiem Użytkownika. Wstawia się go w profilu, wybierając z galerii lub wysyłając własny obrazek, zgodny z wymaganiami technicznymi, określonymi w profilu. Emblemat jest jednym z elementów ułatwiających identyfikację użytkownika Forum, dlatego warto wybrać taki, który nie będzie mylił się z innymi awatarami. Nie wolno kopiować awatarów Użytkowników Forum , chyba że posiadacz danego awatara wyrazi na to zgodę. Niedozwolone są napisy imitujące rangi forumowe, męczące wizualnie, będące reklamą, adresem WWW czy w jakikolwiek inny sposób niezgodne z Regulaminem Forum.

Ban - zablokowanie danemu Użytkownikowi dostępu do Forum. Banowani są uczestnicy, którzy nie przestrzegają zasad Forum i nie reagują na upomnienia Administratorów i Moderatorów.

Gość - osoba niezarejestrowana na Forum. Może czytać tematy i korzystać z wyszukiwarki Forum.

Moderator - osoba odpowiadająca za utrzymanie porządku na Forum. Oprócz posiadania uprawnień uczestnika Forum może zamykać (blokować) tematy, przenosić je do innych działów, dzielić wątki wielotematyczne, usuwać z Forum wątki i wybrane posty, usuwać z postów Użytkowników treści niezgodne z Regulaminem, zwracać uwagę Użytkownikom nieprzestrzegającym zasad obowiązujących na Forum, a w sytuacji braku poprawy – wyciągać konsekwencje przewidziane Regulaminem forum.

Nick - pseudonim Użytkownika. Nick nie może być adresem lub innym tekstem pośrednio/bezpośrednio identyfikowanym ze stroną internetową.

Podpis (sygnatura) - tekst wyświetlany pod każdą wiadomością Użytkownika, definiowany w profilu. W podpisie nie wolno umieszczać linków, aliasów, tekstów, grafik apletów etc., prowadzących do stron domowych, for internetowych, komercyjnych, łamiących regulamin Forum oraz stron przynoszących profity Użytkownikom (aukcje internetowe, ogłoszenia, gry internetowe np. Bitefight etc.). Zezwala się na umieszczanie linków do stron organizacji non profit (np. Pajacyk etc.), użyteczności publicznej Podpis nie może być wizualnie męczący dla innych Użytkowników Forum. W podpisie nie wolno stosować znaczników "quote", "code", "list".

Post - pojedyncza wypowiedź Użytkownika w danym topiku.

Profil - zbiór informacji Użytkownika Forum.

PW/PM (ang. private message - prywatna wiadomość) - wewnętrzna korespondencja Forum. Korzystając z ikony umieszczonej w każdym poście dowolnego Użytkownika Forum, można wysłać do niego prywatną wiadomość, niepublikowaną na Forum. PW jest integralną częścią forum.

ShoutBox (SB) - jest integralną częścią Forum, służącą lepszemu poznaniu się Użytkowników. Administratornie ma żadnego obowiązku brania udziału w dyskusjach oraz rozpatrywania skarg i zażaleń w nich zgłoszonych, gdyż procedura ta została już wcześniej określona w Regulaminie. W związku z tym takie zachowania oraz podważanie autorytetu Administratorów czy Moderatorów będzie traktowane jako jego naruszenie.

Topik (ang. topic - wątek, temat) - oddzielna rozmowa w danym Dziale, której tytuł jest wyświetlany na liście.

Użytkownik (User) - osoba zarejestrowana na Forum. Może zakładać nowe tematy, odpowiadać w istniejących, głosować w ankietach i zakładać własne oraz edytować swoje posty.

Zarejestrowany użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania pwyższych zasad bez zastrzeżeń do czegokolwiek co zostało zapisane.

Administracja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasado S.Kwasniak 2007 Done by Rzezbiarz
Wszystkie prawa zastrzeżone